درباره ما

ما شرکت الکترو جزایری هستیم

الکترو جزایری ( کنتور برق در لاله زار )

الکترو جزایری (کنتور برق در لاله زار ) با هدف توزیع و تعمیر انواع کنتور های دیجیتالی و ساعتی برای تسریع عملیات برق رسانی کار خود را آغاز کرد .

در اوایل شروع با اسم کنتور برق درلاله زار شناخته شده بود که برای کسانی که در این صنعت کار کرده اند نام آشنایی می باشد .

الکترو جزایری (کنتور برق در لاله زار ) با تمام کارخانه جات و تولید کننده های ساخت کنتور در ارتباط بوده و همیشه بروز ترین و جدید ترین کنتور ها را در اختیار مشتریان خود قرار میدهد .

خدمات الکترو جزایری

کنتور برق در لاله زار ( الکترو جزایری ) دارای مجوز رسمی برای توزیع و تعمیرات انواع کنتور ها از اداره برق می باشد .

یکی از افتخارارت ما در این زمینه اعتماد مشتریان ما از جمله اداره برق ، شرکت ها ، سازمان ها و خانه هستند .

یکی از مشکلات بسیار شایع که هدف تاسیس الکترو جزایری (کنتور برق در لاله زار ) بوده کمبود کنتور و نبود تعمیرگاه مناسب برای تعمیرات آن هاست .

همیشه رضایت مشتریان در راس کار ما بوده و همیشه سعی بر این داشتیم تا خدمات کامل را ارائه دهیم تا مشتریان ما همیشه راضی باشند .

تعمیرات کنتور برق (کنتور برق در لاله زار ) با متخصصان و بروز ترین تجهیزات انجام می شود و مطابق با استاندارد ها اداره برق بوده تا هیچ گونه مشکلاتی در آینده به وجود نیاید .

کنتور برق در لاله زار

چرا الکترو جزایری !

محصولات ارئه شده توسط ما مطابق استاندارد های روز اداره برق هستند و مجوز های رسمی را دارند .

الکترو جزایری (کنتور برق در لاله زار ) با افتخار توانسته چندین سال در این زمنیه فعالیت کند و مشتریان ناراضی نداشته باشد .

با تحقیق و توسعه سعی داریم تا بروز ترین امکانات را در اختیار شما مشتریان قرار دهیم .

الکترو جزایزی ( کنتور برق در لاله زار ) سعی کرده در سریع تری زمان ممکن عیب یابی های لازم را انجام دهیم تا در سریع ترین زمان ممکن مشکلات را بر طرف کند .

الکترو جزایری

ماعزیزان میتوانید برای خرید و تعمیرات انواع کنتور برق (کنتور برق در لاله زار ) با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان از کارشناس ما در یافت کنید .

کنتور برق چیست ؟

یکی از اصلی ترین و مهم ترین قسمت هر سیستم برق رسانی کنتور برق است که وظیفه محاسبه میزان مصرف هر مشترک را مشخص میکند .

وسیله ای است که میزان مصرف برق را بر حسب کیلو وات در ساعت ( ژول ) محاسبه کرده و نمایش میدهد .

کنتور های برق به چند مدل خانگی ، صنعتی ، مکانیکی ، دیجیتای تقسیم می شوند . که براساس محل استفاده روش محاسبه ای آن متفاوت است .

یکی از مهم ترین قسمت های که در کنتور ها باید در نظر گرفت کارکرد صحیح آن است که در بازرسی هایی که انجام می شود قابل تشخیص است .

در صورت به وجود آمدن هر خرابی امکان ایجاد مشکلات بعدی و جدی را به همراه خواهد داشت .

اما مهم ترین قسمت بعد از بازرسی رفع مشکل است چون این وسیله میزان برق مصرفی و هزینه دوره ای هر مشترک را محاسبه میکند .

الکترو جزایری ( کنتور برق در لاله زار ) با کادری پیشرفته و مجرب همچنین دارای مجوز های لازم از اداره برق می باشد و در سریع ترین زمان عیب یابی و تعمیرات کنتور برق را انجام میدهد .

انواع کنتور ها برق

کنتور های مکانیکی :

کنتور های مکانیکی در تعیین مصرف برق از طرق نمودار ها و کسر عدد کنتور فعلی از عدد کنتور قبلی به دست می آید و با یک نرخ در طول شبانه روز محاسبه می شود .

کنتور های دیجیتال :

کنتور های دیجیتال در محاسبه تعرفه ها در ۲۴ ساعت روز متفاوت است و همچنین در شیش ماه اول سال و شیش ماه دوم سال نیز با هم متفاوت هستند :

کنتور های دیجیتال دارای سه تعرفه برق هستند که در یه بازه میان بازی ، اوج بار ، کم باری ماسبه میشود که هر کدوم ضریب ۱ ، ۵/۲ ، ۲۵% دارند که بر اساس نرخ میان باری محاسبه می شود .

اگر بخواهیم مثال بزنیم یک مشترک در روز ۲۰کیلو وات ساعت برق مصرف میکند همچنین کنتور دیجیتالی است مصرف آن به صورت زیر محاسبه می شود .

میان باری =۱۰کیلو وات ساعت

اوج بار = ۳کیلو وات ساعت

کم باری = ۷ کیلو وات ساعت

ضریب×نرخ×مصرف = بهای برق مصرفی

۳۸۵۰= (۲۵/۰×۲۰۰×۷) +(۵/۲×۲۰۰×۳) + (۱×۲۰۰×۱۰)

بهای برق مصرفی در یک شبانه روز ۳۸۵۰ریال می باشد.

کنتور های هوشمند :

کنتور های برق همانند کنتور های دیجیتال کار میکنند اما با تفاوت اینکه این کنتور ها به صورت لحظه ای اطلاعات برای اداره برق ارسال و برای مشترک محاسبه می شود و از هزینه های جانبی کاسته می شود .

در کشور های خارجی راه ارتباطی کنتور های هوشمند از طریق همان سیم برقی که دارای ولتاژ است و وظیفه برق رسانی را دارد ارسال و دریافت می شود . 

اما در ایارن به دلیل محدودیت های زیر ساختی از طریق مودم های GSM به شبکه های موبایلی متصل شده و از طریق SMS یا اینترنت اطلاعات را ارسال و دریافت میکننند . 

یکی از نکات جالب این کنتور ها این است که در صورت نیاز به قطع برق ( به دلیل بدهی یا …. ) به راحتی می توان از راه دور برق مصرفی مشترک را قطع کرد و مشکلاتی از جمله قطع کردن سیم از کنتور ، برداشتن کنتور دیگر وجود نخواهد داشت .

الکترو جزایری ( کنتور برق درلاله زار ) متخصص فروش انواع کنتور های مکانیکی ، دیجیتالی و هوشمند در سطح ایران می باشد و تمام کنتور ها از تمام مراحل آزمایشی مجوز های لازم را داشته و با برترین کارخانه های ایران و جهان در ارتباط می باشد .

انواع کنتور های الکترو جزایری​ (کنتور برق در لاله زار )

کنتور برق در لاله زار

همانطور که در قبل هم گفته شد الکترو جزایری ارائه دهنده انواع کنتور در لاله زار است که شامل کنتور های صنعتی ، خانگی ، دیجیتالی ، مکانیکی که نحوه ی کارکرد آن در ادامه توضیح داده خواهد شد :

کنتور های برق خانگی :

کنتور برق خانگی را در حیاط منزل یا پارکینگ دیده اید این کنتور ها در دو مدل دیجیتال و مکانیکی موجود هستند که به عنوان کنتور های اکتیو نیز شناخته می شوند و در دو نوع تک فاز و سه فاز استفاده می شوند .

نکته : کنتور ها اکتیو میزارن برق مصرفی را محاسبه میکند .

کنتور های صنعتی :

این کنتور ها هم مانند کنتور های خانگی هستند اما قدرت بیشتر برای استفاده صنعتی را دارند و در دو مدل اکتیو و راکتیو هستند .

نکته : کنتور های راکتیو مقدار انرژی راکتیو ر محاسبه میکند .

کنتور ها مکانیکی :

تک فاز:

کنتور های تک فاز که با ولتاژ ۲۲۰ ولت کار میکنند و از نظر آمپر در سه نوع ۵ آمپر ، ۱۵ آمپر ، ۲۵ آمپر کار میکنند.

سه فاز غیردیماندی :

کنتور های سه فاز که در ولتاژ ۲۲۰-۲۸۰ ولت کار میکنند و در آمپر های ۱۰(۴۰) و ۲۵ (۱۰۰) کار میکنند .

سه فاز دیماندی :

کنتور های سه فازی که در ولتاژ ۲۲۰-۲۸۰ ولت کار میکنند و تا ۵ آمپر کار میکنند .

کنتور های دیجیتال :

تک فاز :

کنتور های تک فاز که تا ۲۲۰ ولت کار میکنند و از نظر آمپر از ۵ تا ۱۰۰ آمپر موجود می باشد که به صورت پالسی کار میکنند .

سه فاز :

مدل سه فاز این کنتور دارای ۸ تعرفه مختلف است که در ساعت مختلف در روز بر اساس تعرفه تنظیم شده کار و محاسبه می شود .

کنتور های سه فاز در دو مدل غیر دیماندی (عادی) و دیماندی موجود است که بر اساس پالس کار میکنند وح تی میتون آن ها را مستقیم به ترانس متصل کرد .

کنتور برق در لاله زار

کنتور برق  تعاریف ها مختلفی دارد که در زیر آن را به اطلاع شما میرسانیم :

کنتور برق در لاله زار مدل های مختلفی دارند به همین دلیل باید تعارفی که در صنعت برق بسیار کاربردی هست را بدانید تا سردرگم نشوید .

کنتور های اکتیو : این کنتور ها برای برق مشرکت را حساب میکنند منظور از برق مشترک میزان برقی که از کنتور رد شده و به مصرف مشتری از جمله : تلوزیون ، یخچال و ……… میرسد .

کنتور های راکتیو : غیر از جریان عادی که یک وسیله استفاده میکند فاکتور های دیگری نیز برای محاسبه وجود دارد راکتیو یکی از آن فاکتور هایی هست که در شبکه های صنعتی نیاز است که محاسبه شود .

دیماندی : منظور از انشعاب دیماندی به مصارف اطلاق میشود که قدرتی که کنتور برای آن نصب شده بیشتر شود که مشمول به پرداخت دیماند مصرف میشوند که بر اساس قرار داد ها سه فاز ۵۰A معادل ۳۰KW می باشد .

ولتاژ اولیه : انشعاب ولتاژ اولیه ۲۰ کیلو ولت است که لوازم اندازه کیری آن بر رویه شبکه های فشار متوسط نصب شده و طبق آیین نامه برای مشتکینی که در خواست بیشتر از ۲۵۴۰ تا ۲MW دارند را شامل میشود .

ولتاژ ثانویه : انتشغاب ولتاژ ثانویه ۳۸۰ ولت بوده و لوازم اندازه گیری آن بر رویه شبکه های فشار ضعیف نصب میشود .

ماکسیمتر : بر رویه کنتور ها راکتیو نصب شده تا میزان مصرف را در یک بازه زمانی مشخص مثلا ۱۵ دقیقه محاسبه کند .

محاسبه برق مصرفی در کشور های مختلف دنیا

کنتور نویسی در کشور ها پیشرفته دنیا منسوخ شده است و کشور هایی مثل ایران هستند که هنوز به کنتور نویسی مشغول هستند .

معمولا در کشور ها خارجی از حساب های الکترونکی استفاده میکنند به همین دلیل کنتور ها دیجیتالی که در این کشور ها استفاده می شوند میتوانند از طریق همان شبکه ای که برق را دریفات میکنند اطلاعات را برای توضیح کننده برق ارسال کنند .

به این صورت وقتی برق مصرفی مشترک محاصبه گردید از حساب الکترونیک آن برداشت شده ولی در صورت نبود مجودی از طریق نامه کتبی به آن اخطار های لازم را ارسال میکنند .

و به دلیل هوشمند بودن کنتور با ارسال دستور کنتور عمل برق رسانی را دیگر انجام نمیدهد و برق مشترک قطع می شود و با پرداخت قبض بلافلاصه برق وصل میشود .

کنتور هوشمند در لاله زار

نحوه ی کارکرد کنتور برق!

کنتور مکانیکی :

در داخل کنتور های مکانیکی یک سیم پیچ وجود دارد که به یک صفحه گردان متصل است متصل از دو سر این سیم پیچ به ورودی و خروجی فاز متصل می شود .

در حالت بی باری اتفاقی نمی افتد اما وقتی دستگاهی شروع به مصرف برق بکند در آن سیم پیچ های داخل کنتور یک جریان مغناطیسی به وجود می آید .

با به وجود آمد جریان مغناطیسی صفحه گردان داخل کنتور به حرکت در آمده و با حرکت آن شمارنده کنتور شروع به حرکت میکند .

همین باعث کارکرد کنتور و محاسبه مبلغ برق مصرفی می شود .

کنتور دیجیتالی :

روش کار کنتور های دیجیتال با مکانیکی متفاوت است چون در طول روز به سه روش مختلف برق را محاسبه میکند .

کنتور های دیجیتال از طریق مدار مختلف که در درون ساختار آن جای میگیرد جریانی که از سیم خروجی خارج می شود را محاسبه میکند .

 و جالبی کتور ها دیجیتال وجود سیستم گزارش گیری است که میتواند تمام موارد مورد نییاز که در طول روز محاسبه شده را به صورت یک گرازش کامل برای مرکز مورد نظر ارسال کند.

برای سفارش انواع تعمیرات یا خرید کنتور برق در لاله زار لطفا با ما تماس بگیرید .

۲۱۳۳۹۰۳۲۵۶
۰۹۳۸۸۳۲۵۰۵۹
۰۹۱۲۷۰۲۷۳۵۵